1960’lı yıllarda Durdu Kahraman tarafından Kayseri’de temelleri atılan şirket

manifatura mağazası olarak işe başlamıştır. Mustafa Kahraman ve bazı aile fertlerinin İstanbul’a gelişi ile yeni bir oluşuma giderek kumaş pazarlaması işinde ilerlemeye başlanmıştır.  

1980’den sonra Durman adı altında yeniden organize olan şirket zamanla ülkemizin tekstil  sektöründe önemli ve güvenilir bir firma haline gelmiştir.  

1996 yılında Osmanbey’de Yönteks Tekstil  ile yeni bir hamle yaparak moda kumaşlar konusunda da iddialı bir ekip meydana getirilmiştir. 

2004 yılında Topkapı’daki yeni binasında hizmete başlanmış ve üç faklı mekanda farklı tekstil kollarına servis ve satış gündeme alınmıştır. Mustafa Kahraman’ın 2007 yılındaki acı kaybının  ardından Yönetim Kurulu Başkanlığına Abdulkadir Kahraman geçmiştir. 
Profashion by Yönteks markası ile moda dünyasında yeni bir oluşuma gidilmiş ve yerli ithal yeni ürünler ile çok farklı bir yelpaze şeklinde ürünler yeniden organize edilmiştir. 
2011 yılı sonunda bütün şirketler Merter’deki tek bir binada toplanmış ve tek çatı altında müşterilerine daha hızlı ve kaliteli servis vermek için çalışmalara başlamıştır.